امروز: دوشنبه, ۲۹ دی ۱۳۹۹ / قبل از ظهر / | برابر با: الإثنين 5 جماد ثاني 1442 | 2021-01-18
کد خبر: 9290 |
تاریخ انتشار : 14 ژانویه 2021 - 4:44 | ارسال توسط : |
7 بازدید
0
| 1
ارسال به دوستان
پ

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با صدور بخشنامه ای جزئیات جذب دانشجویانی را که برای خدمت در قالب جذب دانشجو در دانشگاه فرهنگیان از طریق پذیرش سراسری مشغول به خدمت هستند ، اعلام کرد. به گزارش ایسنا ، علی الهیار ترکمان در بخشنامه ای که به مدیران کل آموزش و […]معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با صدور بخشنامه ای جزئیات جذب دانشجویانی را که برای خدمت در قالب جذب دانشجو در دانشگاه فرهنگیان از طریق پذیرش سراسری مشغول به خدمت هستند ، اعلام کرد.

به گزارش ایسنا ، علی الهیار ترکمان در بخشنامه ای که به مدیران کل آموزش و پرورش استانها ، دانشگاه فرهنگیان ، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و دبیرخانه شورای مرکزی ارسال شد ، انتخاب شد: براساس مجوز سازمان اداری و کار کشور الزامات وزارت مربوطه دانشگاه و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در آزمون سراسری سال 1399 در اختیار این اداره های عمومی قرار گرفته اند ، بنابراین لطفاً سفارش دهید ؛ مطابق مواد 1 و 6 قانون بدهکاران خدمات ، مصوب مجلس شورای اسلامی در سال 1990 و دستورالعمل های 2016 ، ضمن دریافت سند تعهد محضری ، اقدامات لازم را برای ایجاد سابقه اشتغال ، ورود و کنترل اطلاعات شخصی و تعیین کد شخصی.

برخی از نکات در این بخشنامه به شرح زیر است:

– همزمان با ورود به هسته انتخاب برای تأیید فردی ، باید مشارکت در یک دفتر اسناد رسمیاقدامات لازم را انجام دهید.

بر اساس ماده 6 قانون تعهدات خدماتی به وزارت آموزش و پرورش ، نامزدها پس از ارسال تأیید انتخاب و ارائه تعهد خدمات ، از آغاز آموزش تا شماره گیری آزمایشی پذیرفته می شوند

– اگر در مهلت قانونی برای تعهد محضری اقدام نکنید ، لغو در نظر گرفته می شود و لازم است فرم № (2) دستورالعمل 16271696/700 صادر کنید تا از تحصیل در دانشگاه محل پذیرش جلوگیری کنید.

– تغییر سهمیه استان خدمت قبل از شروع کار و انجام تعهد در هر شرایطی از جمله ازدواج ، تجرد ، دوری ، سرپرستی ، فوت والدین و … ممنوع است.

– اخذ تعهد از افراد فقط برای منطقه و گرایش پذیرفته شده مجاز است ، در غیر این صورت اعتبار قانونی ندارد.

– درج عنوان صحیح و دقیق رشته تحصیلی یا رشته آموزش و گرایش و همچنین حوزه خدمات در متن سند تعهد محضری الزامی است.

– رشته و گرایش تحصیلی مشخص شده در قالب گواهی اشتغال باید دقیقاً مطابق با رشته و گرایش پذیرش مشخص شده در لیست ارائه شده باشد.

– کنترل شرایط و شرایط خاص مناطق مورد نیاز تحصیل (بخش پیوست کتابچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری امسال) و همچنین وضعیت شرکت در مصاحبه تخصصی قبل از دریافت تعهد محضری ضروری است.

دریافت سند تعهد محضری فقط توسط داوطلبانی که مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری در اداره کل آموزش و پرورش به عنوان قبولی نهایی وارد کرده اند مجاز خواهد بود.

– ارسال تصویر برابر با اصل سند تعهد محضری و همچنین اولین حکم رسمی استخدام برای ثبت نام در پرونده آموزشی دانشگاه پذیرش دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و دانشگاه فرهنگیان الزامی است.

– ادامه آموزش مشمولان خدمت به وزارت آموزش و پرورش فقط در حین انجام وظیفه ، علاوه بر رعایت مقررات مواد 61 و 70 قانون مدیریت خدمات کشوری با رعایت ماده 4 قانون مشمولان خدمت به وزارت آموزش و پرورش ، مصوب مجلس شورای اسلامی در سال 1995. 47374 مورخ 20 ژوئن 2016 است. بر اساس این ماده ، ارائه اصل یا کپی گواهینامه ، ریزنمرات و تأیید علمی به بدهکاران به هیچ وجه ممنوع است که بدهکار در صورت ارائه تعهد جدید خدمت ، اسناد به صورت محرمانه – مستقیم ارسال می شوند ، به استثنای آموزش در زمینه های مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش (طبق برنامه طبقه بندی معلمان) ، می توانند از مزایای قبلی یا معافیت از آنها استفاده کنند.

– کلیه دریافت کنندگان خدمات (دبیر فنی ، دبیر – مراکز تربیت معلم ، فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی – دانشکده ها و …) که در سال های گذشته فارغ التحصیل شده اند و تعهد خود را انجام نداده اند از استعفا خدمات. شما باید بر اساس بخشنامه ها و قوانین موجود ، در مورد عملکرد و نتیجه مرکز برنامه ریزی و مدیریت منابع انسانی گزارش دهید تا تعهدات آنها لغو شود.

– تاریخ صدور دستور کار آزمایشی دانشجویان پذیرفته شده بر اساس تاریخ شروع آموزش ، اعلام شده توسط دانشگاه در محل پذیرش ، در دستور کار قرار می گیرد.

بر این اساس ، پذیرش پذیرفته شدگان در پردیس های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی از نیمه دوم سال تحصیلی 1400-1399 (از ابتدای فوریه 2016 به بعد) آغاز می شود.

بر اساس ماده 1 قانون تعهدات رسمی وزارت آموزش و پرورش ، مصوب سال 90 مجلس شورای اسلامی و ماده 2 مقررات اجرایی آن قانون ، دانشجویان پذیرفته شده از دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی نیز موظف به تعهد خدمت و تحصیل آنها در این دانشگاه ها منوط به تعهد ثبت نام در وزارتخانه مربوطه است.

اخذ تعهد از مشمولان ماده (1) قانون باید حداکثر تا پایان ترم اول انجام شود. ثبت نام و ادامه تحصیل در این دانشگاه ها در نیمسال اول مشروط است و تحصیل دانشجویان در نیمسال دوم نیاز به گواهی تعهد محضری از اداره کل سهمیه آموزشی دارد. بنابراین ، اگر در مهلت قانونی برای ارسال پرونده کار برای پذیرش اقدام نکنند و از این دانشگاه ها دانشجو بگیرند ، استعفا محسوب می شود و تحصیل چنین افرادی در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی پس از ترم اول بی ربط است و مهم نیست تخلف این توسط قوانین و مقررات مجاز است.

– طبق گزارش دانشگاه فرهنگیان یا دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی ، دانشجویانی که متعهد به خدمت می شوند به دلیل ترک تحصیل ، ترک تحصیل یا ممنوعیت ادامه تحصیل و غیره مشمول ماده 5 قانون می شوند یا تسلیم کرده اند. درخواست لغو اشتغال او در منطقه خدمات. اداره کل آموزش و پرورش استان مکلف است به محض دریافت گزارش کتبی و سپس دریافت سند تعهد محضری ، اقدامات قانونی لازم را برای لغو دستور کار انجام داده و سپس غرامت را دریافت کند. عدم گزارش به موقع از وضعیت دانشجویان یا لغو سند تعهد محضری اشخاص مذکور ، نقض اعمال قوانین و مقررات تلقی می شود و کارکنان مرتبط در اداره کل آموزش و پرورش و دانشگاه های مرتبط باید ماده 8 را رعایت کنند. قانون تخلفات اداری برای ارائه به شورای رسیدگی به تخلفات اداری.

– با توجه به نیاز کارمندان دولت برای گذراندن هفت مهارت برای ICDL ، در طول هفت دوره آموزش مهارت این یک پیش شرط برای کارمندان جدید و دانشجویان دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی و دانشجویان (معلمان پیمانی ، ماده 28 آموزش و پرورش) است آموزش) باید هفت مهارت را از طریق خودآموزی در مراکز آموزشی و م institutionsسسات معتبر غیر دولتی سازمان اداری و سازمان استخدام کشور بیاموزد. گواهی موفقیت در دوره و توسط م byسسه تأیید شده فقط شرط کار است و در شناسنامه تحصیلی افراد ثبت نمی شود و با ارائه محل کار در پرونده شخصی شخص ذخیره می شود.

متن کامل بخشنامه را اینجا ببینید.

انتهای پیاممنبع

    برچسب ها:

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر،تکرار نظر دیگران،توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی ، افترا و توهین به مسٔولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید

Scroll to Top